RAKÚSKO

Lechtal - Leto / Zima

AKTIVITY

horské túry / túry so sprievodcom | canyoning | expedície s prenocovaním v horách | kúpanie | horské bicykle | suchý tobogan | Tirolské večery | bowling | diskotéka | rafting | lyžovanie

LETNÁ SEZÓNA

LECHTAL

Lechtal sa nachádza na severo – východe Tirolska, 100 km severozápadne od Innsbrucku. Je to hlboké ľadovcové údolie, obklopené z oboch strán Lechtalskými a Algauerskými Alpami a odvodňované riekou Lech. Po obidvoch stranách údolia vedú príkre cesty a chodníky do horských dediniek a na vyššie položené lesné pastviny. Od založenia v roku 1960 až dodnes je Lechtal trvalo najpopulárnejšou základňou Jeky.

Naše ubytovacie strediská sú umiestnené v typických tirolských dedinkách, ktoré sú po celom malebnom údolí Lechtal.

lechtal 2
lechtal-1 copy

OKOLIE

Navštívte Innsbruck, hlavné mesto Tirolska, Seefeld, Bregenz, Oberammergau, dejisko Pašijových hier, prekrásne alpské jazerá Plansee a Vilsalpsee alebo pôsobivé bavorské zámky Hohenschwangau a Neuschwanstein. Návštevu Garmisch Partenkirchenu môžete spojiť s prechádzkou okolo romantického jazera Eibsee a ozubenou lanovkou vyjsť na ľadovec najvyššej hory Nemecka, Zugspitze. Navštívte miestne rezbárske dielne alebo výrobňu syrov v Steegu.

UBYTOVANIE – LECHTAL

V obciach Stanzach, Elmen, Vorderhornbach, Häselgehr, Elbigenalp, Bach, Holzgau a Steeg má JEKA viac než 20 ubytovacích domov pre malé i veľké skupiny (80 osôb).

20 UBYTOVACÍCH DOMOV
Skupiny až do 80 osôb
LETNÁ AJ ZIMNÁ SEZÓNA
S dodávkou potravín

ZIMNÁ SEZÓNA

LYŽOVANIE

Ponúkame vám zimné týždenné lyžiarske pobyty v tirolských Alpách v údolí Lechtal, kde môžete so skupinou stráviť týždeň, na ktorý nikdy nezabudnete. Môžete lyžovať v niekoľkých lyžiarskych centrách a vyskúšať rôzne typy vlekov a lanoviek. Výhodou je blízkosť strediska Warth, kde je takmer stopercentná záruka dobrých snehových podmienok už od decembra až do konca apríla. Stredisko Warth – Schroken je prepojené lanovkou s úžasnými strediskami Lech, Zurs, St. Anton a vytvára stredisko Ski Arlberg s celkovým počtom 97 lanoviek a 350 km zjazdových tratí.

Údolie Lechtal má všetko, čo si človek môže predstaviť pod pojmom alpská zima. Typické tirolské dedinky s prekrásnymi starými maľovanými domami a útulnými krčmičkami, pokrytými vrstvou čerstvo napadaného snehu. Po obidvoch stranách údolia sa vypínajú mohutné alpské vrcholy.

lechtal-zima-1
alpy-zima

ĎALŠIE

Otestujú si na nich svoje schopnosti a odvahu. Na bežecké lyžovanie ponúka Lechtal veľmi dobre pripravené trate, z ktorých jedna je dlhá viac než 30 km. Lyžiarske strediská sú od základne vzdialené v rozmedzí 10 až 40 km v troch horských údoliach. Doprava do týchto miest je zabezpečená autobusom Jeky a je zahrnutá do celkovej ceny pobytu.

Podmienky pre pobyt, ubytovanie, prípravu jedál, dodávku potravín a JEKA servis sú rovnaké ako pre letné pobyty.