SLOVENSKO

Slovenský raj

AKTIVITY

horské bicykle | turistika | rafting | lyžovanie | horolezectvo | jazda na koňoch

Slovenský raj

Spoznajte krásy Slovenského raja – jednej z najkrajších oblastí Slovenska a regiónu Spiš. Tento jedinečný kúsok prírody získal pomenovanie vďaka svojim vzácnym prírodným hodnotám a krásam.

Tvoria ho zachované krasové planiny, hlboko zarezané riečne kaňony, rokliny a tiesňavy s čarovnými vodopádmi, rozsiahly podzemný svet jaskýň a priepastí i bohato zastúpená fauna a flóra. Vitajte v Slovenskom raji, raji milovníkov prírody, turistiky a športu.

Krásy RAJA a okolia objavujte peši, na bicykloch, na raftoch, z oblohy, na lyžiach či s mačkami na nohách…

Gotika a UNESCO

Ak príde dážď, alebo ak Vás zaujíma história, ste na správnom mieste. Spiš oplýva gotickými pamiatkami. Vydajte sa po gotickej ceste, navštívte pamiatky UNESCO – Levoču, žehru, Spišský hrad, Dobšinskú ľadovú jaskyňu… a množstvo ďalších pamiatok.

CHATA HORÁREŇ

Chata Horáreň sa nachádza na východnom okraji Národného parku Slovenský raj, v turistickom stredisku Košiarny briežok. Z chaty je možné podnikať nenáročné prechádzky, ako aj náročnejšie pešie túry po kvalitne označených turistických trasách do roklín Slovenského raja (Sokolia dolina, Prielom Hornádu, Kláštorská roklina), na Tomášovský výhľad, Klauzy, Geravy a Kláštorisko celoročne.

K dispozícii je veľké kryté ohnisko, terasa,  ihrisko, parkovisko a miestnosť na odkladanie športových potrieb, bicyklov a pod…

Aj do našich veľhôr – Vysokých Tatier, či do ďalšieho NP – Pieniny to máte na skok. Skombinujte si svoju dovolenku pobytom v troch národných parkoch. AK pridáte výstup na Kráľovu hoľu, tak navštívite za týždeň 4 národné parky.

SPANIE v SENE

Vôňa čerstvého suchého sena láka k oddychu. Dá sa na ňom aj spať. Vyskúšajte, ako sa spalo na slamníkoch, či pod širákom v zrekonštruovanej starej hospodárskej budove, ktorá je v areáli Chaty Horáreň. Naraz tam môže spať 4 – 6 ľudí. Okrem toho je k dispozícii apartmán so straými posteľami z 19. st. pre milovníkov adrenalínu a histórie. AK trávite pobyt na Chate Horáreň, môžete si vysakúšať stráviť noc v sene.

OKOLIE

Objekt je vhodný ako východisko na celodenné výlety autom za poznávaním kultúrno-historických pamiatok Spiša na jeho Gotickej ceste (Markušovce, Levoča, Spišský hrad) do Dobšinskej ľadovej jaskyne, Vysokých Tatier, na splavovanie Dunajca, návštevu termálneho kúpaliska Vrbov a AQUACITY Poprad. Blízka Spišská Nová Ves Vám ponúka paletu kvalitných reštauračných služieb a všestranné kultúrne vyžitie.

UBYTOVANIE

K dispozícii je 1 dom Jeky s kapacitou do 25 lôžok bez stravy.

Stravu si skupiny zabezpečujú sami.

1 Ubytovací dom
Kapacita do 25 osôb
LETNÁ AJ ZIMNÁ SEZÓNA
S dodávkou potravín