Slovinsko

Triglav, Tolmin

AKTIVITY

turistika | plávanie | vodné športy na jazere Bled | rafting | horské bicykle

LOKALITA

Na severozápade Slovinska sa rozkladá najvyššie slovinské pohorie, Julské Alpy. Julské Alpy sa delia na dve skupiny: Západné Julské Alpy, ležiace prevažne na talianskom území a na Východnej Julské Alpy, s najvyšším vrcholom Triglav (2 864 m n. M.), Ležiacom na území Slovinska.

V roku 1924 vznikol v údolí Triglavských jazier Alpsky ochranný park a v roku 1961 bolo územie Doliny siedmich jazier vyhlásené za Triglavský národný park. Oblasť Východných Julských Álp je od roku 2003 zapísaná na zozname biosférických rezervácií UNESCO.

VÝLETY

V okolí Tolminu sa nachádza mnoho vojenských objektov, jeden priamo nad mestečkom, ďalej pevnosť predelom alebo Kluž, opevnenia nad Bovce či Kobarid, kde sa 24.10.1917 medzi rakúsko- uhorským a talianskym vojskom odohrala najväčšia horská bitka v dejinách ľudstva, bitka pri Caporette. Vklinené medzi vysokými horami sa severovýchodne od Tolminu rozprestiera prekrásne Bohinjské jazero, najväčšie v Slovinsku. Neďaleko jazera sa nachádza ďalší obľúbený cieľ – veľkolepý vodopád Savica s výškou 78 m. Výlety k jazeru Bled s termálnymi prameňmi, ktoré umožňujú kúpanie cez celé leto až do septembra. Cestou do / z Slovinska môžete navštíviť nádhernú tiesňavu Tscheppaschlucht, ktorá sa nachádza medzi Klagenfurt a rakúsko-slovinskú hranicou.

TOLMIN

V južnej časti národného parku sa na sútoku riek Soča a Tolminka rozkladá mestečko Tolmin. Nad ním je sprístupnená nádherná tiesňava, ktorú tu vyhĺbila Tolminka s prítokmi. Rieky a riečky v Triglavskom národnom parku sú priezračne čisté, lákavé svojou nádhernou farbou, voda i za horúceho leta je značne chladná. Rieka Soča je tiež centrom rôznych vodných aktivít. Ubytovacia objekty Jeky sa nachádzajú v mestečkách Cerkno a Idrija, vzdialené cca 45 km od Tolminu.

UBYTOVANIE – SLOVINSKO

Skupiny sú ubytované v objektoch typu hosteli, pobyty sú s plnou penziou!

4 Ubytovacie domy
Kapacity od 15 do 60 osôb
LETNÁ SEZÓNA
PLNÁ PENZIA