RAKÚSKO

Schladming - Dachstein

AKTIVITY

horské túry / túry so sprievodcom |  horské bicykle  | bežky | lyžovanie | kultúra

LETNÁ SEZÓNA

SCHLADMING – DACHSTEIN

JEKA ponúka len 3,5 h od Bratislavy pobyt v „Zelenom srdci Rakúska „ – 70 km južne od Salzburgu. V lete, vďaka karte Sommercard, ktorú dostane každý účastník, si z bohatej ponuky športových, kultúrnych a prírodných atraktivít môžete zostaviť ten najvýhodnejší program pre Vašu skupinu. V  regióne je momentálne 7 lanoviek s letnou prevádzkou, ktoré Vás zadarmo vynesú na vrcholy alpských velikánov i na ľadovec Dachstein, kde môžete začať ďalšie túry – použitie lanoviek je zadarmo ! Nielen to, zadarmo je aj doprava na túry vďaka jedinečnej ponuke tejto letnej karty.

Naše ubytovacie strediská sú umiestnené v typických tirolských dedinkách, ktoré sú po celom malebnom údolí Lechtal.

leto1
admont

ADMONT

Navštívte neďaleký ôsmy div sveta – knižnicu v kláštornom komplexe ADMONT, alebo úžasnú dedinku Hallstatt, malebný Schladming, a mnohé dedinky v údolí, ktoré Vás očaria krásnou kvetinovou výzdobou.

DACHSTEIN

Návštevu ľadovca si nenechajte újsť. Zažijete jedinečnú vysokohorskú atmosféru, zvlášť pri východe alebo západe slnka. Novinkou je vyhliadková plošina Dachstein Skywalk, ktorá ponúka obrovský pocit voľnosti, akoby ste sa vznášali vo výškach. Vápencový Dachstein je spolu s ľadovcovým vrcholom vysoký takmer tri kilometre, niekedy mu k ním chýbajú dva metre, inokedy tri, to podľa toho, akú mapu zvolíte a či tá počíta i so železným krížom na jeho vrchole alebo nie. Táto v preklade "skalná strecha" je zaujímavá aj tým, že za priezračných slnečných dní býva dobre vidieť zo šumavských kopcov

WILDE WASSER

Wilde Wasser“ je 12 km dlhá náučná cesta, ktorá začína za Schladmingom pri Kreiterparkplatz, kde sa nachádza prvá informačná tabuľa, a pokračuje údolím Talbachklamm okolo starého mlyna, chránenou krajinnou oblasťou Toteisboden a Tettenmoor, Waldhauselalm a Sondlalm a Weisse Wand Alm až k parkovisku Riesachfall. Tu končí náučný chodník so 14 informačnými tabuľami a začína fascinujúci výstup roklinou Wilde Wasser. Výstup roklinou s hrmiacim vodopádom Riesachfall a závesným mostom k jazeru Riesachsee má dva varianty – viď ďalej. Skúsení turisti môžu potom pokračovať až k Preintalerhütte.

wildewasser
alpy-2-zima

ZIMA

Schladming-Dachstein Tauern ponúka to najlepšie čo si lyžiar môže priať. Zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti, vybavenie na najvyššej úrovni, vrátane umelého zasnežovania, bežecké lyžovanie, 860 kilometrov zjazdoviek, 270 vlekov a viac ako dvesto pohostinných chát a barov. Táto oblasť sa stáva pravidelným hostiteľom špičkových športových podujatí, napr. Svetový pohár (známy nočný slalom a Super G, snowboardové šampionáty a pod.) V roku 2013 bolo stredisko usporiadateľom Majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. Na jeden skipas môžete lyžovať v  oblasti mnohých údolí a horských hrebeňov. Stále budete nachádzať nové a nové svahy a obdivovať ich lyžiarske prepojenia. Každý ďalší deň môžete začať i skončiť na nových miestach.

Každý zdatný lyžiar iste zatúži vyskúšať strmé zjazdové trate Majstrovstiev sveta Planai a Hauser Kaibling. Pre menej skúsených sa tu ponúka cez 100 kilometrov ľahkých modrých zjazdoviek. Celá oblasť je prepojená množstvom liniek skibusov, ktoré vás bezplatne dovezú do deviatich stredísk. S vašim skipasom sa môžete tiež dostať kabínkovou lanovkou na ľadovec Dachstein a zažiť nezabudnuteľný deň na prírodnom snehu vo výške takmer 3000 m.n.m

zima

UBYTOVANIE – SCHLADMING

JEKA ponúka len 3,5 h od Bratislavy pobyt v „Zelenom srdci Rakúska „ – 70 km južne od Salzburgu. Ubytujeme Vás v obci Pruggern, odkiaľ je 4,5 km do strediska Galsterberg a 8,5 km k  lanovke na Hauser Kaibling, ste priamo na cyklotrase okolo rieky Enns.

Príprava jedla z potravín zabezpečených a dovezených Jeka tímom.

3 UBYTOVACIE DOMY
Kapacity do 15 / 25 / 52 osôb
LETNÁ AJ ZIMNÁ SEZÓNA
S dodávkou potravín